GRĮŽTI ATGAL

Konkursą menininkams laimėjo penki kūrėjai iš 133 – jų darbai bus įgyvendinti verslo centre „Freedom 36“

2021-05-05

„Nusprendėme atverti mūsų pastatą menininkams, norėdami suteikti jam charakterį ir sukurti išskirtinę atmosferą. Skelbdami konkursą „Laisvė kurti“ nežinojome, ko tikėtis – ryžomės eksperimentui, kuris įkvepia mus pačius. Sulaukėme 133 dalyvių, įvairiausių laisvės temos interpretacijų, skirtingų stilių kūrinių, garsių ir dar mažai žinomų menininkų – tai labai įdomi ir vertinga patirtis. Išrinkti nugalėtojus nebuvo lengva, bet dabar matome aiškią viziją, kaip atrodys pastato erdvės ir nekantriai lauksime jos išpildymo“, – sako Aurimas Martinkėnas, „Galio Group“ komercinių projektų direktorius.

Šiuo metu sostinės Laisvės prospekte statomas verslo centras „Freedom 36“ yra vienas pirmųjų modernių pastatų verslui po ilgo laiko plėtojamų Vilniaus Karoliniškėse – vietoje, kur kyla šis biurų pastatas, daugiau nei 40 metų buvo automobilių stovėjimo aikštelė. Verslo centro statybos darbai bus užbaigti šiemet spalį, tuomet konkursą laimėję menininkai išpieš 23 verslo centro sienas penkiuose pastato aukštuose – vienas menininkas papuoš vieną pastato aukštą.

Konkurso „Laisvė kurti“ nugalėtojais išrinkti specialiai šiam projektui sukurti darbai: Mortos Kaniavienės „Įkvėpimas Laisvei“, Evaldo Bubino-Hermandrowning „Laisvės lauko praplėtimas“, Ievos Ragauskaitės „Maži malonumai“, Alexander‘io Mikhaylovo „36Freedom36“, Ksystofo Cetyrkovski „Pabėgimas iš skaitmeninio pasaulio“. Publikos simpatijų prizą laimėjo Mildos Plėšnytės darbas „Galimybė judėti į priekį“.

Kūrinius, taikliai įkūnijančius asmeninės laisvės temą bei derančius verslo centro erdvėse, išrinko penkių narių komisija sudaryta iš nepriklausomų narių Julijos Reklaitės, architektės, meno, rezidencijų ir edukacijos centro „Rupert“ direktorės, bei menininko ir socialinio tyrėjo Algirdo Gatavecko, taip pat „Freedom 36“ pastatą suprojektavusios architektų studijos „Unitectus“ vadovo Tauro Paulausko bei „Galio Group“ atstovų.

A. Gataveckas pasakoja, kad vertindamas darbus ypatingą dėmesį skyrė kūrinių idėjai, kaip pateikti darbai atitinka laisvės temą bei ją interpretuoja, kaip dera konkrečiame kontekste ir kaip kūriniai atrodys išdidinus jų mastelį – mat konkurso esmė buvo išrinkti darbus, kurie bus išpiešti ant verslo centro sienų.

„Buvo nuostabių kūrinių, kurių neatrinkome, nes išdidinus mastelį nukentėtų kūrinių detalumas, ypač žiūrint iš arti. Kai kurių puikių darbų nepavyktų įgyvendinti techniškai – turiu daug praktinės patarties, todėl šį aspektą vertinau atsakingai ir logiškai. Taip pat pirmenybę teikiau darbams, kurie nėra tik idėjos iliustracija, bet kurie turi gylio ir leidžia kurti interpretacijas. Išrinkti nugalėtojus buvo sudėtinga, bet ir labai įdomu, nes sprendimą lėmė konstruktyvi ir demokratiška komisijos narių diskusija, dalijantis skirtingais požiūriais bei vertinant įvairius aspektus“, – konkurso įspūdžiais dalijasi A. Gataveckas.

Pasak J. Reklaitės, įgyvendinimui verslo centre „Freedom 36“ atrinkti kūriniai ilgai dovanos atradimo džiaugsmą, nes yra vienaip suvokiami iš toli ir kitaip matomi iš arti, juose kaskart galima įžvelgti naujų detalių.

„Man labai smagu, kad verslo pastatas miegamajame Vilniaus rajone talpins ir kultūrinę žinutę. Taip pat nustebino ir nudžiugino, kad tiek daug įvairių menininkų ryžosi kultūrinei mankštai – daugelis jų konkursui pateikė specialiai šiam pastatui sukurtus darbus. Išrinkti nugalėtojus buvo nelengva užduotis. Komisijai prireikė trijų balsavimo etapų vietoje numatytų dviejų ir net trečiajame etape nebuvo aiškaus lyderio. Nuoširdžiai sveikinu nugalėtojus ir linkiu sėkmės įgyvendinant kūrinius, kurie neabejotinai suteiks žaismingumo pastato erdvėms“, – teigia J. Reklaitė.

Verslo centras „Freedom 36“ plėtojamas laikantis tarptautinio tvarių pastatų standarto BREEAM, jam siekiama BREEAM „New Construction Very Good“ sertifikato. Tai bus A+ energinės klasės pastatas, rinkai pasiūlysiantis apie 14,500 kv. m modernių biurų patalpų.

Verslo centras „Freedom 36“ yra šeštas „Galio Group“ plėtojamas administracinis pastatas. Bendrovė šiemet baigė penkerius metus trukusias biurų komplekso „S7“ statybas Vilniaus Saltoniškių g., taip pat biurų pastatą „Wave“ Savanorių prospekto pradžioje. Šiais metais „Galio Group“ Klaipėdoje, Baltijos prospekte pradės statyti parduotuvę „Decathlon“ bei vadinamųjų „stock-office“ komercinių pastatų kompleksą „Stock-O“.

GRĮŽTI ATGAL

Šioje svetainėje yra naudojami slapukai, kurie padeda paspartinti naršymą ir užtikrinti individualesnį Svetainės funkcionavimą. Naršydami toliau Jūs sutinkate su mūsų Slapukų politika. Daugiau informacijos apie slapukų naudojimą, jų užblokavimą ar pašalinimą rasite mūsų svetainėje.

Sutinku su visais slapukais Slapukų nustatymai
PRIVATUMO NUSTATYMAI

Apsilankius bet kurioje svetainėje, informacija gali būti išsaugoma ar atkuriama naršyklėje, daugiausia kaip slapukai. Ši informacija gali būti apie jus, jūsų nuostatas, įrenginį ar naudojama siekiant padaryti, kad svetainė veiktų taip, kaip tikitės. Ši informacija paprastai tiesiogiai neidentifikuoja jūsų, bet ją pasitelkus gali būti teikiamos labiau suasmenintos žiniatinklio funkcijos. Galite pasirinkti neleisti kai kurių tipų slapukų. Spustelėję skirtingas kategorijų antraštes sužinosite daugiau ir galėsite pakeisti numatytuosius nustatymus. Tačiau turėtumėte žinoti, kad užblokavus kai kurių tipų slapukus gali būti paveiktos jums svetainėje teikiamos funkcijos ir mūsų siūlomos paslaugos.

Daugiau informacijos
Šių slapukų reikia, kad svetainė galėtų veikti, ir jų mūsų sistemose išjungti negalima. Jie paprastai nustatomi tik reaguojant į jūsų atliktus veiksmus, kurie prilygsta paslaugų prašymams, pavyzdžiui, privatumo nuostatų nustatymą, prisijungimą ar formų pildymą. Galite nustatyti, kad naršyklė blokuotų šiuos slapukus ar įspėtų apie juos, bet tokiu atveju kai kurios svetainės dalys gali neveikti.
Naudojami slapukai
Šie slapukai suteikia galimybę skaičiuoti apsilankymus ir srauto šaltinius, taip galime įvertinti ir gerinti svetainės našumą. Jie padeda sužinoti, kurie puslapiai yra populiariausi, o kurie mažiausiai populiarūs, ir stebėti, kaip lankytojai juda svetainėje. Visa šiais slapukais surinkta informacija apibendrinama, todėl yra anonimiška. Jei neleisite šių slapukų, nežinosime, kada lankėtės mūsų svetainėje.
Naudojami slapukai
Šiuos slapukus mūsų svetainėje nustato reklamavimo partneriai. Šios įmonės gali juos naudoti sudarydamos jūsų pomėgių profilį ir rodydamos jums aktualius skelbimus kitose svetainėse. Jie veikia unikaliai identifikuodami jūsų naršyklę ir įrenginį. Jei neleisite šių slapukų, negausite jums pritaikytų skelbimų kitose svetainėse.
Naudojami slapukai
IŠNUOMOTA

Visos patalpos jau išnuomotos.