GRĮŽTI ATGAL

„Galio Group“ skelbia konkursą menininkams – geriausioms idėjoms ir jų įgyvendinimui skiria virš 60 000 eurų

2021-02-22

Šiuo metu sostinės Laisvės prospekte statomas verslo centras „Freedom 36“ yra vienas pirmųjų modernių pastatų verslui po ilgo laiko plėtojamų Vilniaus Karoliniškėse –  vietoje, kur kyla šis biurų pastatas, daugiau nei 40 metų buvo automobilių stovėjimo aikštelė.

„Norime „Freedom 36“  biurų pastatui suteikti charakterį ir sukurti atmosferą, atspindinčią verslo centro pavadinimą. Todėl atveriame šią erdvę menininkams, kviečiame juos išpiešti 22 verslo centro sienas penkiuose pastato aukštuose. Norime, kad menininkų darbai taptų neatsiejama šio pastato dalimi“, – kalba Aurimas Martinkėnas, „Galio Group“ komercinių projektų direktorius.

Siekiant išrinkti geriausius darbus, skelbiamas meno darbų konkursas, kurio tema yra laisvė – asmeninė žmogaus laisvė, nepaklūstanti išoriniams veiksniams. „Galio Group“ kviečia menininkus siūlyti realiai įgyvendinamų kūrinių eskizus vienam pastato aukštui arba visam biurų pastatui. 

Geriausioms idėjoms ir įgyvendinimui – virš 60 000 eurų

Šiame konkurse gali būti nuo vieno iki penkių nugalėtojų, kurių darbai bus įgyvendinti verslo centre „Freedom 36“. Nugalėtojų priziniam fondui „Galio Group“ skiria 12 500 eurų. 1 250 eurų prizas bus skirtas daugiausiai publikos simpatijų pelniusiam kūrinio eskizui. Kūrinių įgyvendinimui verslo centre bus skiriama apie 47 500 eurų. Visą informaciją apie konkurso sąlygas, terminus ir techninius reikalavimus galima rasti konkurso svetainėje.    

Menininkų darbus, kurie bus įgyvendinti verslo centre „Freedom 36“ ir taps šio pastato dalimi, išrinks penkių narių komisija sudaryta iš „Galio Group“ atstovų, pastato architekto bei dviejų nepriklausomų  komisijos narių. Plėtotojui „Galio Group“ išrinkti geriausius darbus – taikliai įkūnijančius asmeninės laisvės temą bei derančius verslo centro erdvėse – padės Julija Reklaitė, architektė, nepriklausomo meno ir edukacijos centro „Rupert“ direktorė, bei menininkas ir socialinis tyrėjas Algirdas Gataveckas. 

Pasak komisijos narės J. Reklaitės, kontekstas – vieta, socialinė ir fizinė erdvė – yra labai svarbi kūrinio dalis, todėl užduotis sukurti kūrinį konkrečiam kontekstui menininkams gali būti įdomi galimybė save išbandyti, atrasti naujas išraiškos formas ir įgyti vertingos patirties.

Praktika, kuri turėtų tapti norma

„Tokia verslo iniciatyva yra viena iš formų kaip palaikyti kūrėjus, menininkus. Kita vertus, tai yra sąžiningi mainai, nes menas kuria pridėtinę vertę ir ne vien materialią. Atlikta daugybė tyrimų, rodančių, jog meno integravimas į kasdienį gyvenimą turi reikšmingos įtakos laimės indeksui“,  – kalba komisijos narė J. Reklaitė.

Pasak jos, kai kuriose šalyse įprasta, kad plėtojant pastatus, dalis statybų biudžeto skiriama menui.

„Manau, kad tokia praktika turėtų virsti norma. Kai pradedame geriau gyventi, mums tampa svarbu ir kokioje aplinkoje gyvename. Rūpinimasis bendra kultūra yra viena iš visuomenės gerovės išraiškų“, – teigia humanitarinių mokslų daktarė, meno ir edukacijos centro „Rupert“ direktorė.

Pasak menininko ir socialinio tyrėjo A. Gatavecko, menas yra svarbiausias vitaminas sielai, praturtinantis kasdienį gyvenimą kuris.

„Kultūra plačiąja prasme moko mus atpažinti savo jausmus, skatina susimąstyti, įsiklausyti. Mūsų kasdienybėje daug matematinio griežtumo ir taisyklių – daugelis žmonių gyvena pagal griežtą grafiką, turi konkrečius tikslus, pamatuojamus rezultatus, o menas yra priešinga dimensija.  Tai kūrėjo jausmų pliūpsnis, kuris nepamatuojamas, matematiškai neapskaičiuojamas – kaip, pavyzdžiui, meilė. Menininkas į kūrinį įdeda savo patirtį, o žiūrovas interpretuoja remdamasis sava patirtimi bei mokosi suvokti, atpažinti savo jausmus. Meno kuriama patirtis yra labai svarbus išgyvenimas, skatinantis asmeninį žmogaus augimą“, – kalba A. Gataveckas. 

Jis teigia, kad  menininkams taip pat labai svarbu, kad jų kūriniai būtų dažnai matomi ir vertinami žiūrovų, nes jų reakcija maitina kūrėjus ir skatina tobulėti.

„Tai yra simbolinis, ilgaamžis kapitalas, kuris ypatingai svarbus menininkams. Kalbant apie „Galio Group“ konkursą, labai svarbu ir įdomu, jog menininkai kviečiami kurti naujame pastate, jų kūriniai taps architektūros kūrinio dalimi – tai nėra kažkokia siena ar tvora užmiestyje. Architektūra tampa užuomina kūriniui. Juk tai yra sukurtas linijų ritmas, kurio žmogus iškart nepastebi, bet jaučia. Šį ritmą galima pratęsti ir papildyti, o galima žaisti kontrastais ir mėginti jį sugriauti“, – sako A. Gataveckas.

Menininkai kviečiami susipažinti su konkurso sąlygomis ir iki kovo 22 dienos pateikti kūrinių eskizus svetainėje www.freedom36.lt/konkursas.

GRĮŽTI ATGAL

Šioje svetainėje yra naudojami slapukai, kurie padeda paspartinti naršymą ir užtikrinti individualesnį Svetainės funkcionavimą. Naršydami toliau Jūs sutinkate su mūsų Slapukų politika. Daugiau informacijos apie slapukų naudojimą, jų užblokavimą ar pašalinimą rasite mūsų svetainėje.

Sutinku su visais slapukais Slapukų nustatymai
PRIVATUMO NUSTATYMAI

Apsilankius bet kurioje svetainėje, informacija gali būti išsaugoma ar atkuriama naršyklėje, daugiausia kaip slapukai. Ši informacija gali būti apie jus, jūsų nuostatas, įrenginį ar naudojama siekiant padaryti, kad svetainė veiktų taip, kaip tikitės. Ši informacija paprastai tiesiogiai neidentifikuoja jūsų, bet ją pasitelkus gali būti teikiamos labiau suasmenintos žiniatinklio funkcijos. Galite pasirinkti neleisti kai kurių tipų slapukų. Spustelėję skirtingas kategorijų antraštes sužinosite daugiau ir galėsite pakeisti numatytuosius nustatymus. Tačiau turėtumėte žinoti, kad užblokavus kai kurių tipų slapukus gali būti paveiktos jums svetainėje teikiamos funkcijos ir mūsų siūlomos paslaugos.

Daugiau informacijos
Šių slapukų reikia, kad svetainė galėtų veikti, ir jų mūsų sistemose išjungti negalima. Jie paprastai nustatomi tik reaguojant į jūsų atliktus veiksmus, kurie prilygsta paslaugų prašymams, pavyzdžiui, privatumo nuostatų nustatymą, prisijungimą ar formų pildymą. Galite nustatyti, kad naršyklė blokuotų šiuos slapukus ar įspėtų apie juos, bet tokiu atveju kai kurios svetainės dalys gali neveikti.
Naudojami slapukai
Šie slapukai suteikia galimybę skaičiuoti apsilankymus ir srauto šaltinius, taip galime įvertinti ir gerinti svetainės našumą. Jie padeda sužinoti, kurie puslapiai yra populiariausi, o kurie mažiausiai populiarūs, ir stebėti, kaip lankytojai juda svetainėje. Visa šiais slapukais surinkta informacija apibendrinama, todėl yra anonimiška. Jei neleisite šių slapukų, nežinosime, kada lankėtės mūsų svetainėje.
Naudojami slapukai
Šiuos slapukus mūsų svetainėje nustato reklamavimo partneriai. Šios įmonės gali juos naudoti sudarydamos jūsų pomėgių profilį ir rodydamos jums aktualius skelbimus kitose svetainėse. Jie veikia unikaliai identifikuodami jūsų naršyklę ir įrenginį. Jei neleisite šių slapukų, negausite jums pritaikytų skelbimų kitose svetainėse.
Naudojami slapukai
IŠNUOMOTA

Visos patalpos jau išnuomotos.