GRĮŽTI ATGAL

„Galio Group“ išplėtotą verslo centrą papuošė penkiaaukštė meno galerija

2022-06-28

Nekilnojamojo turto plėtros bendrovės „Galio Group“ išplėtotas biurų pastatas „Freedom 36“ – čia persikėlus transporto bendrovės „Girteka“ administracijos padalinių darbuotojams, jis nuo šiol vadinasi „Girteka Park“ – naujakurius pasitiko su spalvinga meno kūrinių galerija per penkis pastato aukštus. Pandemijos paskatintą NT plėtotojų idėją įgyvendino penki menininkai, sienas išpiešę dar vykstant pastato įrengimo darbams.

 

„Labai neįprastas ir geras jausmas, kai dar neįrengtame pilkame pastate radome gyvus, spalvomis pulsuojančius meno kūrinius. Jie mūsų komandai įkvėpė interjero sprendimus. Biure vyrauja skandinaviška stilistika, o interjero akcentu čia tapo gyvų augalų erdvės, primenančios pasivaikščiojimą žaliame ir gyvybingame parke miesto erdvėse. Ypatingas dėmesys skirtas čia dirbsiančių žmonių komfortui, o svarbus akcentas, kuris buvo aktualus ir pačiai įmonei – kad jos darbuotojus suptų estetinė, maloni akiai aplinka“, – sako Simonas Bartkus, „Girtekos“ marketingo ir komunikacijos vadovas.

 

„Galio Group“, plėtodama biurų pastatą Vilniaus Laisvės pr. 36, surengė viešą konkursą menininkams „Laisvė kurti“.  Penki nugalėtojai, išrinkti iš 133 dalyvių, įgyvendino savo idėjas tiesiog ant pastato sienų, taip paversdami savo kūrinius verslo centro dalimi.

 

„Šis verslo centras pastatytas per COVID-19 pandemiją – daugeliui verslų ir individualiai dirbančių žmonių tai buvo sunkus metas, mažėjo užsakymų, traukėsi pajamos. Žvelgėme į ateitį, kada pandemijos debesys pasitrauks ir žmonės vėl galės grįžti dirbti į patogius, modernius biurus, todėl nebijojome investuoti į tai, kas bet kokiu atveju bus reikalinga ir naudinga. Siekėme patrauklaus ir originalaus sprendimo, kuris tarsi sukurtų „gyvų“ namų atmosferą, taip pat savo originalumu padėtų darbuotojams greičiau adaptuotis prie darbo iš biurų po ilgos pertraukos. Taip kilo idėja pasitelkti menininkus, kurie ir suteikė mūsų biurų pastatui unikalumo“, – pasakoja Aurimas Martinkėnas, „Galio Group“ NT projektų direktorius.

 

Konkurso „Laisvė kurti“ nugalėtojais išrinkti specialiai šiam projektui sukurti darbai: Mortos Kaniavienės „Įkvėpimas Laisvei“, Hermandrowing „Laisvės lauko praplėtimas“, Ievos Ragauskaitės „Maži malonumai“, Alexander‘io Mikhaylovo „36Freedom36“, Ksystofo Cetyrkovski „Pabėgimas iš skaitmeninio pasaulio“. Menininkai pasidalino 12 500 eurų prizinį fondą, o iš viso į projektą ir jo įgyvendinimą „Galio Group“ investavo daugiau kaip 60 tūkst. eurų. 

 

„Idėjos įgyvendinimas buvo labai įdomi patirtis – kai tapėme darbus, dar vyko pastato įrengimo darbai, tad piešėme praktiškai statybų aikštelėje. Neįprastas ir piešinių mastelis, ir „drobė“, tad reikėjo gerai apgalvoti priemones bei atlikimo techniką. Dėl priešgaisrinės saugos reikalavimų nebuvo galima naudoti papildomų reljefinių elementų, tad reljefą kūriau tik dažais, pavyzdžiui, vienus piešinio elementus dažant keletu sluoksnių, o kitus – vienu. Taip piešinyje pavyko sukurti reljefiškumą“, – proceso įspūdžiais dalinasi Hermandrowing, vienas iš konkurso laimėtojų, darbo „Laisvės lauko praplėtimas“ kūrėjas. 

 

Autorinius darbus, taikliai įkūnijančius asmeninės laisvės temą bei derančius verslo centro erdvėse, išrinko penkių narių komisija, sudaryta iš nepriklausomų narių: Julijos Reklaitės, architektės, meno, rezidencijų ir edukacijos centro „Rupert“ direktorės, bei menininko ir socialinio tyrėjo Algirdo Gatavecko, taip pat „Freedom 36“ pastatą suprojektavusios architektų studijos „Unitectus“ vadovo Tauro Paulausko bei „Galio Group“ atstovų.

 

  1. Gataveckas pasakoja, kad nugalėtojus išrinkti buvo sudėtinga, komisijai prireikė ne vieno vertinimo etapo, mat konkursas sulaukė didelio menininkų dėmesio ir jam pateikta daug stiprių darbų.

 

„Buvo nuostabių kūrinių, kurių neatrinkome, nes, išdidinus piešinių mastelį, nukentėtų jų detalumas, ypač žiūrint iš arti­. Kaip kūriniai dera konkrečiame kontekste, kaip jie atrodys perkelti ant sienos – tai buvo vienas svarbiausių ir labai atsakingai vertinamų kriterijų. Ypatingą dėmesį skyriau idėjai – kaip pateikti darbai atitinka laisvės temą bei ją interpretuoja, o pirmenybę teikiau darbams, kurie nėra tik idėjos iliustracija, bet kurie turi gylio ir leidžia patiems kurti interpretacijas“, – kalba A. Gataveckas.

 

Jis teigia, kad NT plėtotojų sumanymas surengti konkursą menininkams jį pradžiugino nuo pat pradžių, nes tai – galimybė „ištraukti“ kūrybines idėjas iš menininkų galvų ir paleisti jas į pasaulį.

 

„Dabar, matydamas rezultatą, esu dar laimingesnis prisidėjęs prie šios iniciatyvos. Menas yra svarbiausias vitaminas sielai, jo kuriama patirtis yra labai svarbus išgyvenimas, skatinantis asmeninį žmogaus augimą – nuostabu, kai menas tampa žmonių kasdienybės dalimi. Šiuo atveju svarbu ir įdomu tai, kad kūriniai tapo naujo pastato, architektūros dalimi“, – sako A. Gataveckas.

 

A+ energinės klasės verslo centrą suprojektavo bendrovės „Unitectus“ architektai Tauras Paulauskas ir Tomas Tankelevičius, interjeru pasirūpino architektų komanda „DO architects“.

Birželio mėnesį „Galio Group“ susitarė su NT fondu „GROA Real Estate Fund I“, valdomu „GROA Capital“, dėl „Freedom 36“ pardavimo.

GRĮŽTI ATGAL

Šioje svetainėje yra naudojami slapukai, kurie padeda paspartinti naršymą ir užtikrinti individualesnį Svetainės funkcionavimą. Naršydami toliau Jūs sutinkate su mūsų Slapukų politika. Daugiau informacijos apie slapukų naudojimą, jų užblokavimą ar pašalinimą rasite mūsų svetainėje.

Sutinku su visais slapukais Slapukų nustatymai
PRIVATUMO NUSTATYMAI

Apsilankius bet kurioje svetainėje, informacija gali būti išsaugoma ar atkuriama naršyklėje, daugiausia kaip slapukai. Ši informacija gali būti apie jus, jūsų nuostatas, įrenginį ar naudojama siekiant padaryti, kad svetainė veiktų taip, kaip tikitės. Ši informacija paprastai tiesiogiai neidentifikuoja jūsų, bet ją pasitelkus gali būti teikiamos labiau suasmenintos žiniatinklio funkcijos. Galite pasirinkti neleisti kai kurių tipų slapukų. Spustelėję skirtingas kategorijų antraštes sužinosite daugiau ir galėsite pakeisti numatytuosius nustatymus. Tačiau turėtumėte žinoti, kad užblokavus kai kurių tipų slapukus gali būti paveiktos jums svetainėje teikiamos funkcijos ir mūsų siūlomos paslaugos.

Daugiau informacijos
Šių slapukų reikia, kad svetainė galėtų veikti, ir jų mūsų sistemose išjungti negalima. Jie paprastai nustatomi tik reaguojant į jūsų atliktus veiksmus, kurie prilygsta paslaugų prašymams, pavyzdžiui, privatumo nuostatų nustatymą, prisijungimą ar formų pildymą. Galite nustatyti, kad naršyklė blokuotų šiuos slapukus ar įspėtų apie juos, bet tokiu atveju kai kurios svetainės dalys gali neveikti.
Naudojami slapukai
Šie slapukai suteikia galimybę skaičiuoti apsilankymus ir srauto šaltinius, taip galime įvertinti ir gerinti svetainės našumą. Jie padeda sužinoti, kurie puslapiai yra populiariausi, o kurie mažiausiai populiarūs, ir stebėti, kaip lankytojai juda svetainėje. Visa šiais slapukais surinkta informacija apibendrinama, todėl yra anonimiška. Jei neleisite šių slapukų, nežinosime, kada lankėtės mūsų svetainėje.
Naudojami slapukai
Šiuos slapukus mūsų svetainėje nustato reklamavimo partneriai. Šios įmonės gali juos naudoti sudarydamos jūsų pomėgių profilį ir rodydamos jums aktualius skelbimus kitose svetainėse. Jie veikia unikaliai identifikuodami jūsų naršyklę ir įrenginį. Jei neleisite šių slapukų, negausite jums pritaikytų skelbimų kitose svetainėse.
Naudojami slapukai
IŠNUOMOTA

Visos patalpos jau išnuomotos.